Dernek 

 • Image

  Evrensel Kültür Yayınevi kuruldu

  Değerli dostlar; Yayınlarımızı aracı şirketler vasıtasıyla sizlere ulaştırarak, desteklerinizin bir kısmını bu şirketlere aktarmanın doğru olmadığını düşündük.Buna dayanarak; "Evrensel Kültür ve Eğitim Derneği İktisadi İşletmesi" adı altında yayınevimizi kurduk. 2021-2022 Takvim,kitap ve hediye setlerimizden edinerek projelerimize destekte bulunabilirsiniz.

 • Image

  "AYDINLIK YARINLAR ADINA 

  HAYDİ ÇOCUKLAR OKULA"

   Evrensel Kültür ve Eğitim Derneğinin; başta kız çocukları olmak üzere,ülkemizde çeşitli sebeplerden dolayı okula gidemeyen çocuklarımıza ayni ve nakdi destek sağlamak başlıca hedefleri arasındadır.Çocuklarımız öğretim hayatlarını sürdürerek; ülkemizin aydınlık yarınlarının temel taşları olacaklardır.Bu sebeple,"Aydınlık yarınlar adına,haydi çocuklar okula" sloganıyla başlattığımız mücadele ile okula gidemeyen çocuk kalmasın istiyoruz.

 • Image

  KÖY OKULLARINA KÜTÜPHANE KURUYORUZ

   Türkiye, günde sadece 1 dakikasını kitap okumaya ayırırken, televizyon izlemeye 6 saatini, internete ise 3 saatini ayırıyor. Ülkemiz, okuma alışkanlığında da dünyada 86. sırada yer alıyor. Kitap okuyanların yüzde 65’i aşk, yüzde 24’ü siyasi, yüzde 13’ü düşünce, yüzde 7’si kişisel gelişim kitapları okuyor. Çocuklara kitap hediye edilmesinde ise Türkiye 180 ülke içerisinde 140. sırada.Ulu önderimiz M.Kemal Atatürk'ün de dediği gibi kitapsız yaşamak kör,sağır,dilsiz yaşamaktır. Projemize katkıda bulunmak için bizlerle mail yada telefon yoluyla iletişime geçebilirsiniz.